Wilgotne ciasto z czerwonym pomelo

Ciasto z czerwonym pomelo | chilitonka
Od wielu miesięcy obiecuję sobie, że nie będę jadła słodyczy, ale jak można prowadzić bloga nie publikując żadnych słodkich postów? Między innymi z tego powodu nie piekę tortów ani innych rzeczy typu „milion kalorii”. Oszukuję się, że jeśli zrobię takie oto niepozorne, powszednie ciasto, mój organizm nawet  nie zdąży zauważyć i od razu spali w drobny pył. Płonne nadzieje, ale co tam! Mały kawałeczek, ukradkiem, chyba można?
Ciasto z czerwonym pomelo | chilitonka

Wilgotne ciasto z czerwonym pomelo


Składniki na okrągłą blaszkę o średnicy 22cm: 230g miękkiego masła + odrobinę do posmarowania foremki, 230g cukru, 230g maki, proszek do pieczenia (opakowanie 11g), 4 jaja w pokojowej temp, 1 czerwone pomelo lub grejpfrut, garść mielonych migdałów do posypania foremki


Wyciśnij sok z pomelo.

Foremkę posmaruj masłem i posyp migdałami.

Masło ubij, dodaj cukier i ubijaj dalej, aż będzie puszyste. Dodaj jaja, jedno po drugim, wciąż mieszając. Na koniec dodaj mąkę, proszek do pieczenia i sok. Wymieszaj, ale nie za długo. Przełóż do foremki i wyrównaj wierzch.

Piecz w 180 stopniach około 45 minut – do suchego patyczka. Wystudź. Przed podaniem posyp cukrem pudrem.

Smacznego!

Reklama

4 myśli na temat “Wilgotne ciasto z czerwonym pomelo”

  1. W przepisie jest zdecydowanie za dużo proszku do pieczenia. Ciasto dobrze się upiekło, ale w smaku czuć tylko chemiczny posmak proszku do pieczenia. Niestety nie da się tego zjeść:(

    Polubienie

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.